Naši cyklisti za život odštartovali koncom júna v Košiciach 23.ročník jedinečnej pro-life akcie: “Na bicykli za život 2019.” Cyklisti prevzali motto 3. národného pochodu za život “Za najmenších z nás.”

V KOŠICIACH

Počas tretieho dňa púte mali viacero zastávok. Vzácnosťou boli početné deti, ktoré nás sprevádzali cestou k Humenskej nemocnici a predbiehali sa v nesení transparentov. S ich posolstvom sa dokázali ľahko stotožniť. Veď zasadzovať sa “za najmenších z nás” – to chápe aj malé dieťa. 

CESTOU K HUMENSKEJ NEMOCNICI

Vo Vysokej nad Uhom, pri nedávno inštalovanom súsoší “svätej rodiny dneška”. Tehotná Panna Mária medituje plnosť života. 

VYSOKÁ NAD UHOM

V nemocnici v meste Snina, už dávnejšie odmietli vykonávať umelé potraty. Po sv. omši sme sa zhromaždili na miestnom cintoríne pri kaplnke so súsoším Pamätník nenarodeným deťom. Ten slúži aj ako symbolický hrob pre všetky potratené deti miestnych rodičov.

NA CINTORÍNE V SNINE

4. deň – Svidník

Aj toto mesto sme navštívili prvýkrát v dejinách našich cyklopúti. Ďakovali sme, že aj v tejto nemocnici lekári už dávnejšie odmietli vykonávať aborty.  No svidnícka zem je nasiaknutá krvou desaťtisícov vojakom, ktorí tu zahynuli počas prvej a druhej svetovej vojny. Pripomínajú to monumentálne pamätníky.

Zastavili sme sa pri symbolickým hrobe pre nenarodených v Raslaviciach. Zaujala nás myšlienka má kameni:

Niektoré zomreli pre nedostatok lásky, iné napriek tomu, že boli túžobne očakávané.